Ekonomiści i finansiści

Zapraszam nie tylko ekonomistów i finansistów do przeczytania mojego nowego bloga. Będę tutaj pisał o tym, co jest według niektórych najważniejsze w życiu, choć oczywiście nikt się do tego nie przyzna, czyli o pieniądzach. Otóż moi drodzy, będę tutaj pisać o tym w jaki sposób oszczędzać, jak znaleźć dobrą pracę, i w jaki sposób występować o podwyżkę. Przepracowałem już 10 lat w sektorze bankowym, a obecnie odpoczywam na urlopie, dlatego mam trochę czasu aby popisać o pracy i finansach. Znajdziecie więc tu porady, a także luźne myśli na te tematy i mam nadzieję, że będą one inspiracją aby dbać o własny portfel i poradą jak skutecznie oszczędzać, aby uzbierać niezłą sumkę.

Jeżeli chodzi o część dotyczącą pracy zawodowej, to skupię się na tym jak być dobrym pracownikiem, w jaki sposób organizować sobie czas pracy oraz jak rozmawiać z ludźmi, aby osiągnąć dobre relacje z innymi i aby nie dać się wykorzystywać, co z mojej obserwacji jest częste zwłaszcza u młodych pracowników, a jeszcze bardziej u kobiet.

Gospodarka i rynki światowe to mój konik. Jeżdżę na nim już nie pierwszy rok, co oznacza, że mam całkiem duże doświadczenie w zajmowaniu się pieniądzem. Poniżej moja fotka z obozu motywacyjnego dla ludzi, którzy zajmują się gospodarką i mają wykształcenie ekonomiczne, bo skończyli co najmniej uniwersytet. Nie od parady nazywa się ich magistrami. Dlatego każdemu doradzam aby też skończył co najmniej taką uczelnię i był taki jak ja. Dzięki temu będzie mógł w przyszłości zostać ważnym człowiekiem który będzie zajmował stanowisko kierownika gospodarczego. Warto więc się doszkalać i czytać takie strony jak moja oraz gazety ekonomiczne jak „Forsal”, „Puls Biznesu” i „Twój pies”. Rozwijają one horyzonty, szkolą w myśleniu nowoczesnego Polaka i pozwalają zająć się wielkim światem biznesu, który jest opanowany przez globalne koncerny z Wall Street.

Finansiści i ekonomiści

Dlatego będę tutaj zamieszczał najbardziej praktyczne porady, jakie mogą dotyczyć także osoby rozpoczynające pracę. Głównie będą one dotyczyły branży w której pracuję, ale na pewno będzie można je przenieść także na inne stanowiska biurowe. Jeżeli więc chcecie poczytać o czym warto wiedzieć w korporacji i jak przygotować się do pełnienia obowiązków, zapraszam na moją stronę.